contact_form - en to ja translation catalogue (53 entries)

en: Activated plugins
ja: 有効なプラグイン

en: Read more
ja: もっと読む

en: Settings
ja: 設定

en: Installed plugins
ja: 導入済みプラグイン

en: Recommended plugins
ja: 推奨プラグイン

en: Download
ja: ダウンロード

en: Install %s
ja: %s 導入

en: Install now from wordpress.org
ja: wordpress.org から直ぐに導入

en: If you have any questions, please contact us via plugin@bestwebsoft.com or fill in our contact form on our site
ja: もそご質問がある場合は、plugin@bestwebsoft.comにご連絡頂くか、我々のサイトのコンタクトフォームからお願いします。

en: Contact Form Options
ja: コンタクトフォーム オプション

en: Name:
ja: 名前:

en: E-Mail Address:
ja: E-Mail:

en: Subject:
ja: 件名:

en: Message:
ja: メッセージ:

en: Attachment:
ja: 添付:

en: Thank you for contacting us.
ja: ご連絡ありがとうございます

en: Options saved.
ja: オプション保存.

en: Such user is not exist. Settings are not saved.
ja: このようなユーザは存在しません。設定は保存されません。

en: Please input correct email. Settings are not saved.
ja: 正確なemailを入力して下さい。設定は保存されません。

en: If information in the below fields are empty then the message will be send to an address which was specified during registration.
ja: 以下の項目の情報が空欄の場合、登録の際に記述したアドレスにメッセージが送られます。

en: Use email of wordpress user:
ja: wordpressユーザのemailを利用r:

en: Select user name
ja: ユーザ名の選択

en: Use this email:
ja: このemailを利用:

en: Set an email address which will be used for messages receiving.
ja: メッセージ受信用のemailを設定。

en: Additional options
ja: 追加オプション

en: Display Attachment block
ja: 添付ブロックを表示

en: Users can attach files of the following types
ja: ユーザは、以下のタイプのファイルを添付できる

en: Display Send me a copy block
ja: コピーブロックを自分に送るを表示

en: Sent from (ip address)
ja: (IP-Adresse)から送られた

en: Date/Time
ja: 日時

en: Coming from (referer)
ja: (referer)から送られている

en: Using (user agent)
ja: (user agent)使用

en: Change label for fields of the contact form
ja: コンタクトフォームのフィールドのラベルを変更

en: Save Changes
ja: 変更を保存

en: Sorry, your e-mail could not be delivered.
ja: 申し訳ございませんが、貴方のemailは配信できませんでした。

en: You can attach files of the following types
ja: 貴方は、以下のタイプのファイルを添付できます

en: Send me a copy
ja: コピーを自分に送る

en: Submit
ja: 送信

en: Your name is required.
ja: 名前は必須です。

en: A proper e-mail address is required.
ja: 正確なemailが必須です。

en: Subject text is required.
ja: 件名は必須です。

en: Message text is required.
ja: メッセージ本文は必須です。

en: Please make corrections below and try again.
ja: 以下を修正し、再度試して下さい。

en: Attachment is broken.
ja: 添付が壊れています。

en: Please complete the CAPTCHA.
ja: CAPTCHAを入力して下さい。

en: Contact from
ja: コンタクトフォーム

en: Name
ja: 名前

en: Email
ja: E-Mail

en: Subject
ja: 件名

en: Message
ja: メッセージ

en: Site
ja: サイト

en: If you can see this MIME than your client doesn't accept MIME types!
ja: このMIMEを見ている場合は、貴方のクライアントはMIMEタイプを読めません。

en: Support
ja: サポート
