contact_form - en to sv translation catalogue (57 entries)

en: Activated plugins
sv: Aktiverat plugin

en: Read more
sv: Läs mer

en: Settings
sv: Inställningar

en: Installed plugins
sv: Installerade plugin

en: Recommended plugins
sv: Rekommenderade plugin

en: Download
sv: Ladda ner

en: Install %s
sv: Installerar %s

en: Install now from wordpress.org
sv: Installera från wordpress.org

en: If you have any questions, please contact us via plugin@bestwebsoft.com or fill in our contact form on our site
sv: Om du har några frågor, var snäll och kontakta oss på plugin@bestwebsoft.com eller använd fårt kontaktformulär på vår hemsida

en: Contact Form Options
sv: Inställningar för Kontaktformulär

en: Contact Form
sv: Kontak formulär

en: Name:
sv: Namn:

en: E-Mail Address:
sv: Epostadress:

en: Subject:
sv: Rubrik:

en: Message:
sv: Meddelande:

en: Attachment:
sv: Bilaga:

en: Thank you for contacting us.
sv: Tack för att du kontaktat oss.

en: Options saved.
sv: Inställningar sparade

en: Such user is not exist. Settings are not saved.
sv: Sådan användare finns inte. Inställningar har inte sparats.

en: Please input correct email. Settings are not saved.
sv: Var vänlig och ange en korrekt epostadress. Inställningar är inte sparade.

en: If you would like to add a Contact Form to your website, just copy and put this shortcode onto your post or page or widget:
sv: Om du vill lägga till ett kontaktformulär på din hemsida, kopiera och kilstra in denna snabbkod i ditt inlägg eller sida eller widget:

en: If information in the below fields are empty then the message will be send to an address which was specified during registration.
sv: Om information i fälten nedan är tomma så kommer meddelandet att skickas till en adress som specifierades vid registrering.

en: Use email of wordpress user:
sv: Använd epostadress för wordpress användare:

en: Select user name
sv: Välj användarnamn

en: Set a name of user who will get messages from a contact form.
sv: Ange ett namn på en användare som kommer få meddelandena från kontaktformulären

en: Use this email:
sv: Använd denna epost:

en: Set an email address which will be used for messages receiving.
sv: Ange en epostadress som ska användas för att ta emot meddelandena.

en: Additional options
sv: Fler val

en: Display Attachment block
sv: Visa bifogade

en: Users can attach files of the following types
sv: Användare kan lägga till filer av följande typer

en: Display Send me a copy block
sv: Visa "Skicka mig en kopia"

en: Change FROM fields of the contact form
sv: Förändring från fält i kontaktformuläret

en: Sent from (ip address)
sv: Skickat från (IP-adress)

en: Date/Time
sv: Dag/tid

en: Coming from (referer)
sv: Skickat från (referent)

en: Using (user agent)
sv: med  (user agent)

en: Change label for fields of the contact form
sv: Ändra etiketter för fält på kontaktformuläret

en: Save Changes
sv: Spara ändringar

en: Sorry, your e-mail could not be delivered.
sv: Beklagar, men ditt meddelande kunde inte levereras.

en: You can attach files of the following types
sv: Du kan lägga till filer av följande typ.

en: Send me a copy
sv: Skicka mig en kopia

en: Submit
sv: Skicka

en: Your name is required.
sv: Ditt namn krävs

en: A proper e-mail address is required.
sv: En korrekt epostadress krävs.

en: Subject text is required.
sv: Rubrik krävs.

en: Message text is required.
sv: Meddelandetext krävs.

en: Please make corrections below and try again.
sv: Var vänlig och gör ändringarna nedan och försök igen.

en: Attachment is broken.
sv: Fel vid bilaga

en: Please complete the CAPTCHA.
sv: Var vänlig och fyll i CAPTCHA.

en: Contact from
sv: Kontakformulär

en: Name
sv: Namn

en: Email
sv: Epost

en: Subject
sv: Rubrik

en: Message
sv: Meddelande

en: Site
sv: www

en: If you can see this MIME than your client doesn't accept MIME types!
sv: Om du ser detta MIME så stödjer inte din client MIME!

en: FAQ
sv: Vanliga frågor
