contact_form - en to tr translation catalogue (56 entries)

en: Activated plugins
tr: Aktif eklentiler

en: Read more
tr: Devamı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Installed plugins
tr: Eklenti Kuruldu

en: Recommended plugins
tr: Önerilen Eklentiler

en: Download
tr: İndir

en: Install %s
tr: Kur %s

en: Install now from wordpress.org
tr: Wordpress.org dan şimdi yükleyin

en: If you have any questions, please contact us via plugin@bestwebsoft.com or fill in our contact form on our site
tr: Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen plugin@bestwebsoft.com aracılığıyla bize ulaşın veya sitemizdeki iletişim formunu kullanın

en: Contact Form Options
tr: İletişim Formu Seçenekleri

en: Contact Form
tr: İletişim Formu

en: Name:
tr: Adınız Soyadınız :

en: E-Mail Address:
tr: E-mail Adresiniz :

en: Subject:
tr: Konu:

en: Message:
tr: Mesajınız:

en: Attachment:
tr: Dosya Eki:

en: Thank you for contacting us.
tr: Bizimle bağlantı kurduğunuz için teşekkür ederiz.

en: Options saved.
tr: Ayarlar Kayıt Edildi.

en: Such user is not exist. Settings are not saved.
tr: Böyle bir kullanıcı yok. Ayarlar kayıt edilemedi.

en: Please input correct email. Settings are not saved.
tr: Böyle bir mail bulunumadı. Lütfen doğru bir mail giriniz.

en: If you would like to add a Contact Form to your website, just copy and put this shortcode onto your post or page or widget:
tr: İletişim formunu sitenize yerleştirmek istiyorsanız lütfen kısa kodu yeni sayfa içerisine html modunda iken ekleyiniz:

en: If information in the below fields are empty then the message will be send to an address which was specified during registration.
tr: Lütfen aşağıdaki alanları doğru ve eksiksiz olarak doldurun.

en: Use email of wordpress user:
tr: Kullanıcı adı veya mail girin

en: Select user name
tr: Kullanıcı adı seçin

en: Set a name of user who will get messages from a contact form.
tr: Kullanıcı bir iletişim formunu mesajları alacak bir isim ayarlayın.

en: Use this email:
tr: Bu e-posta adresini kullan:

en: Set an email address which will be used for messages receiving.
tr: Mesaj almak için kullanılan bir e-posta adresi ayarlayın.

en: Additional options
tr: Ek Seçenekler

en: Display Attachment block
tr: Eklenti Bloğunu Göster

en: Users can attach files of the following types
tr: Kullanıcılar aşağıdaki türdeki dosyaları yükleyebilir

en: Display Send me a copy block
tr: Bana bir kopya gönder bloğunu göster

en: Change FROM fields of the contact form
tr: Iletişim formu alanları DAN değiştirin

en: Sent from (ip address)
tr: Geldiği (ip adresi)

en: Date/Time
tr: Tarih/Zaman

en: Coming from (referer)
tr: Gelen

en: Change label for fields of the contact form
tr: Iletişim formu alanlar için değişim etiket

en: Save Changes
tr: Değişiklikler Kayıt Edildi

en: Sorry, your e-mail could not be delivered.
tr: Üzgünüz, e-posta gönderilemedi.

en: You can attach files of the following types
tr: Aşağıdaki türlerde dosya ekleyebilirsiniz

en: Send me a copy
tr: Bir kopyasını banada gönder

en: Submit
tr: Gönder

en: Your name is required.
tr: Adınız ve soyadınız gereklidir.

en: A proper e-mail address is required.
tr: Düzgün bir e-posta adresi gereklidir.

en: Subject text is required.
tr: Konu metni gereklidir.

en: Message text is required.
tr: Mesaj metni gereklidir.

en: Please make corrections below and try again.
tr: Lütfen aşağıdaki düzeltmeleri yapın ve tekrar deneyin.

en: Attachment is broken.
tr: Eklenti Hatalı

en: Please complete the CAPTCHA.
tr: CAPTCHA Doldurunuz

en: Contact from
tr: Adlı Kişiden Mail Var

en: Name
tr: Adınız Soyadınız

en: Email
tr: e-mail

en: Subject
tr: Konu

en: Message
tr: Mesaj

en: If you can see this MIME than your client doesn't accept MIME types!
tr: Istemci daha bu MIME görürseniz MIME türlerini kabul etmez!

en: FAQ
tr: Sık Sorulanlar

en: Support
tr: Destek
