twitter - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Activated plugins
ar: الاضافات المفعلة

en: Read more
ar: اقراء المزيد

en: Settings
ar: الاعدادت

en: Installed plugins
ar: الاضافات المركبة

en: Recommended plugins
ar: اضافات موصي بها

en: Download
ar: تحميل

en: Install %s
ar: تركيب %s

en: Install now from wordpress.org
ar: نزلها الان من wordpress.org

en: If you have any questions, please contact us via plugin@bestwebsoft.com or fill in our contact form on our site
ar: اذا كان لديك اي استفسار او سؤال الرجاء الاتصال بنا عبر بريدنا الالكتروني :  contact us via plugin@bestwebsoft.com  , او المراسلة الفورية من واجهة الاتصال بنا علي موقعنا الخاص

en: Twitter Options
ar: خيارات التويتر

en: Twitter
ar: التويتر

en: Options saved.
ar: تم حفظ الخيارات

en: Settings for the button "Follow Me":
ar: اعدادات زر "Follow Me":

en: Enter your username:
ar: اكتب اسم المستخدم :

en: If you do not have Twitter account yet you need to create it using this link
ar: اذا كنت لا تملك حساب علي التويتر يمكنك انشاء حساب جديد عبر هذه الرابط

en: Put a shortcode [follow_me] on necessary page or post to use "Follow Me" button.
ar: ضع هذه الكود [follow_me]في الصفحات المطلوبه او في المواضيع  "Follow Me" زر.

en: If you would like to utilize this button in another place, please put strings below into the template source code
ar: إذا كنت ترغب في الاستفادة من هذا الزر في مكان آخر، يرجي وضع الاعدادات في الاسفل ( مربع الكود )

en: Settings for the button "Twitter":
ar: اعدادات لهذه الزر  "Twitter":

en: Choose a position for an icon "Twitter":
ar: اختار مكان لوضع ايقونه  "Twitter":

en: Top position
ar: في الاعلي

en: Bottom position
ar: في الاسفل

en: When clicking this sign a user adds to their twitter page article that they liked along with a link to it.
ar: عند النقر على هذا العلامة على أن يضيف المستخدم إلى صفحة مقالتهم في تويتر مع روابطها

en: Save Changes
ar: حفظ الاعدادت

en: Click here if you liked this article.
ar: اضغط هنا اذا اعجبك هذه المقال

en: FAQ
ar: أسئلة وأجوبة

en: Support
ar: الدعم
